ŽI A NECHAJ ŽIŤ
behať nás baví

Niečo o nás

  • ŽI A NECHAJ ŽIŤ

Narodením na tento svet sme prišli žiť svoj život. Žitie znamená byť slobodný vo svojich myšlienkách, využívať možnosti tvoriť svoju fyzickú prítomnosť a napĺňať svoje srdce radosťou cez zážitky.
Nechaj žiť znamená pre nás určité hranice slobody druhých, ktoré nechceme prekračovať, aby sme im umožnili žiť ich vlastný život. Taktiež chceme od druhých aby neprekračovali naše hranice.
Nechaj žiť znamená aj pomáhať tým ktorí chcú žiť ináč, chcú to zmeniť a nevedia ako na to.

  • Prečo sme spustili akciu Spartan Race TIGRE Z RATOLESTI?

Pri narodení získavame do života dary. Zdravie, rozum, krásu, rodinu, ... Niekto dostane darov viacej, niekto menej. Niekto si vie s nimi poradiť, niekto nie.

Po 25 rokoch podnikania som si uvedomil, že som fyzicky na tom zle a preto som začal opäť športovať. Objavil som preteky Spartan Race. Absolvoval som fyzickú prípravu a niekoľko pretekov spolu s kolegami z firmy.

Popritom v podnikaní sa nám darilo a preto sme podporovali každý rok malou čiastkou aj Centrum pre deti a rodiny v Tŕni. Mysleli sme si, že to stačí. Dávali sme peniaze, deti nám za to kreslili vianočné motívy, ktoré sme použili na PF-ky pre našu firmu. Neskôr sme pochopili, že to nestačí. Peniaze nenahradia jeden dôležitý dar, dar ktorý bol týmto deťom odopretý - rodinu v ktorej by mali žiť svoj mladý život. 

Rodina ale nie je len tá rodová - otec, mama, súrodenci, ... Rodina je aj tá, ktorú si tvoríme sami v živote zo svojich priateľov. Táto rodina je odmenou žitia svojho života. Má veľký význam či pre dieťa, alebo dospelého človeka, hlavne ak rodová rodina z nejakého dôvodu nefunguje.

No a potom mi prišla do cesty informácia: vráť sa do mladosti a zaži opäť to čo si dostal vtedy od života ako dieťa a odovzávaj to ďalej, ale teraz už z druhej strany pre dnešné deti. Vytvor novú rodinu.

A tak sme sa do toho pustili a spolu s mojou manželkou vznikla naša akcia "Spartan Race TIGRE Z RATOLESTI" ako pomôcť deťom z detského domova nájsť svoju cestu prostredníctvom prekonávania seba samého na tréningu a pretekoch Spartan Race a vytvoriť spolu s nimi novú rodinu. Rodinu, kde vládne vzájomná podpora, pomoc a vízia krajšieho života, ktorý si vie spraviť každý sám. Učíme sa myslieť ináč, robiť ináč, žiť ináč.

Január 2019, Miloš Šablatúra

Riadime sa princípmi:

Prečo - Čo - Ako - S kým

Byť - Robiť - Mať

Kódexom ŽI A NECHAJ ŽIŤ
 

Pridajte sa k nám

 

 

 

 

 

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Kliknutím na odkaz zároveň prehlasujete, že ak máte menej ako 16 rokov, tak ste požiadal/a svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním vašich osobných údajov. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.